9.0
Score

Bramasole – authentic italian cuisine.

Smaczna nazwa, niepozorny budyneczek, wszystko po środku niczego.
Do tego miejsca wybieraliśmy się już parę razy, ale nigdy nie było po drodze 😉
Okazja nadarzyła się podczas wypoczynku w pobliskim Hotelu Adler, w którym niestety bardzo rozczarowało nas podejście do kuchni (recenzja TUTAJ).
Nie mając co zjeść na obiad zaczęliśmy szukać polecanych knajp w pobliżu – i tak oto udało się! Dotarliśmy do Bramasole 🙂

Był to strzał w dziesiątkę.
Może nie ma za dużo miejsca, bo w środku panuje klimat typowo włoski czyt. stolik na stoliku poganiany stolikiem 😉
Może nie było wielu atrakcji dla dzieci poza kotem łażącym po podwórku i kurami w sąsiednim ogrodzie 🙂

Ale jedzenie?
Po pierwsze mają stałe Menu, ale także sezonowe/dodatkowe, z którego zamówiliśmy krem z gruszki i pietruszki – pychota! Co prawda pietrucha wygrywała smakowo i Uki musiał swoją porcję trochę dosolić, ale Tadzinek wsuwał, aż Mu się uszy trzęsły.

Na poczęstunek dostaliśmy a’la bruschetty z pomidorkami. A’la ponieważ zamiast bagietki pojawiło się upieczone, pizzowe ciasto. W sumie pierwszy raz spotkaliśmy się z taką przekąską, ale był to świetny aperitif.

A sama pizza?
Rewelka! Cienkie, chrupiące, pyszne w smaku ciasto.
Nieprzesadzony sos pomidorowy. Świeże i dobrej jakości składniki. Do tego domowa lemoniada i można umierać…
Próbowaliśmy pizzy Diavola – dla miłośników ostrzejszych smaków (pieczarki, papryczki pepperoni, salami i ostry sos), jednakże Uki stwierdził, że taki wrażliwiec jak ja też by taką zjadł. Druga była pizza Mascarpone (pikantne salami, mascarpone, suszone pomidory, rukola), ostatnio bardzo posmakowało nam takie połączenie ostrego z łagodnym i tutaj również się nie zawiedliśmy, smaki idealnie wyważone, salami i rukola dodają ostrości, kremowe mascarpone wszystko łagodzi, a suszone pomidory wieńczą wszystko wyrazistym akcentem. Mega!

Może nie jest to miejsce na romantyczną kolację we dwoje, ale jeśli będziecie w okolicy to koniecznie spróbujcie! 🙂 .

Tagi: Kaszuby, Egiertowo, Trójmiasto, Województwo Pomorskie, Pomorze