W Bari zawitaliśmy na tydzień w trakcie Świąt Wielkanocnych. W samym mieście byliśmy zaledwie kilka godzin. Warto się po nim przejeść, ale nie jest to miejsce, w którym chcielibyśmy spędzić więcej czasu.

Zamieszkaliśmy około 30km od Bari w urokliwej miejscowości Bisceglie, apartament z widokiem na morze. Polecamy, na pewno jeszcze kiedyś tam wrócimy. Ze względu na odległości pomiędzy kluczowymi miejscami koniecznie trzeba wynająć samochód.

Co warto odwiedzić lecąc do Bari?

Matera

Zdecydowany nr 1 okolic Bari. Sassi, czyli najstarsza część miasta, to stare domostwa wydrążone w skałach, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu były zamieszkałe. Obecnie przystosowane do zwiedzania oraz zagospodarowane przez hotele i restauracje robią niesamowite wrażenie.

Alberobello

Miejscowość i okolice zabudowane są trulli, czyli małymi domkami w niesamowitej architekturze ze stożkowymi dachami. Panorama Alberobello to jeden z najpiękniejszych widoków jaki widzieliśmy. Będąc tutaj warto od razu kierować się w okolice Via Monte Santo, gdzie znajduje się największe skupisko Trulli, w niektórych możliwa jest degustacja lokalnych win i likierów. W okolicy znajduje się również Panetteria Dei Trulli, gdzie zjecie bardzo dobrą focachię z pomidorami oraz pizzę.

Bisceglie

Fajna, mała miejscowość, w której warto zamieszkać traktując ją jako bazę wypadową do okolicznych miejsc. Polecamy spacery nadmorskim bulwarem i odwiedzić port, w którym w jednej z kilku knajpek można wypić kawę lub drinka. Pójdźcie zobaczyć starówkę z wąskimi, typowymi dla włoskiej architektury uliczkami. W jednej z nich (Via Ottavio Tupputi) koniecznie musicie odwiedzić rodzinną pizzerię Porta di Terra, gdzie zjecie świetną pizzę i makarony.

Trani

Będąc w Bisceglie skoczcie zobaczyć pobliskie Trani. Miejscowość z piękną starówką i portem oraz urokliwymi knajpkami. Warto odwiedzić bazylikę położoną przy samej linii brzegowej. Wieczorem miasto zamienia się w imprezowe centrum spotkań 🙂

Tagi: Włochy, Bari