HOTEL

Do Zakopanego wybraliśmy się na 4 dni w trakcie ferii zimowych. Na miejsce noclegu wybraliśmy Grand Nosalowy Dwór, który polecamy rodzinom z dziećmi. Duży basen (dla dorosłych kompleks saun i siłownia), wewnętrzne place zabaw oraz liczne animacje zadowolą nawet najbardziej wymagające dzieci :).

GDZIE NAS NOGI PONIOSŁY?

Z racji, że Nasz synek miał wtedy kilka miesięcy nastawiliśmy się głównie na spacery i odwiedziny hotelowego basenu. Udało Nam się jednak zaliczyć kilka kluczowych, zakopiańskich miejsc.

Krupówki

Krupówki, jako chyba najbardziej oblegana ulica w Polsce, stanowiły dla Nas tylko miejsce zakupu pamiątek oraz trakt, po którym szliśmy w stronę Gubałówki. Warto jednak się przejść i spróbować lokalnych specjałów – czyli oscypków z żurawiną 😉

Gubałówka

Mieliśmy to szczęście, że udało Nam się wjechać na górę bez kolejek. Grzane piwo z pięknymi widokami umiliło Nam cały dzień 🙂

Wielka Krokiew

Miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić będąc w Zakopanem. Niesamowite wrażenie robi fakt, że ktoś potrafi stąd skakać na samych nartach na odległość ponad 140m… Jeśli jesteście rodziną z dziećmi to nie bójcie się wjechać na górę – nie ma z tym najmniejszego problemu.

GDZIE I CO WARTO ZJEŚĆ?

Wcześniej opisywaliśmy co warto zobaczyć w Zakopanem w trakcie kilkudniowego pobytu, a tutaj skupimy się na lokalach, w których byliśmy i polecamy.


Grand Nosalowy Dwór (10/10)

Hotel w którym spaliśmy w 100% godny polecenia również ze względu na restaurację! Wszystkie dania genialne, ale zdecydowane nr 1 to PERLICZKA! Jeśli będziecie gośćmi hotelowymi bierzcie dania z karty zamiast wykupywania szwedzkiego stołu.

Marzanna (10/10)

Klasyka nad klasykami! Knajpa, w której będąc w Zakopanem po prostu trzeba być! Genialne jedzenie, świetna obsługa i niepowtarzalny klimat. Uważajcie tylko w trakcie godzin typowo obiadowych, bo kolejka może być dłuuuga 🙂
Dobra Kasza Nasza (8/10)

Jak sama nazwa wskazuje, wszystkie dania oparte są o różne rodzaje kasz. Warto się wybrać – jedzenie super. Obsługa też sympatyczna i doradziła Nam co spróbować.

Restauracja Nosalowy Dwór(8/10)

Restauracja regionalna z bardzo solidnym jedzeniem, ale… zabrakło „tego czegoś”, aby móc ocenić wyżej. Natomiast obsługa w pełni profesjonalna!

Karcma Zapiecek (4/10)

Naszą wizytę w Zapiecku zaczęliśmy od kwaśnicy, która była naprawdę dobra i rozbudziła Nasze nadzieje na kolejne dania. Niestety później było już tylko gorzej. Zapiecek idzie na ilość, a nie na jakość… schabowy gumowy, a łosoś jedynie lekko posolony i wrzucony na patelnie. Ponadto zero kompozycji dania (wszystko wyglądało jakby przypadkowo wylądowało na talerzu). Dodatkowo ocenę zaniża obsługa, która sprawiała wrażenie, że jest tam za karę.

Tagi: Zakopane, Województwo Małopolskie